Augustowska Miodosytnia otrzymała tytuł Ambasadora Wschodu

27 listopad 20220
Podczas uroczystej gali w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim Augustowska Miodosytnia otrzymała tytuł Ambasadora Wschodu.
Laureaci tego prestiżowego konkursu wyłaniani są w kilku etapach przez kapitułę konkursu. Miodosytnia dostała tytuł Ambasador Wschodu „za biznes realizowany z pasją na bazie zamiłowania do bartnictwa, przywracający staropolską tradycję wytwarzania i konsumpcji miodów pitnych”.
To jest dla nas ogromne wyróżnienie, staramy się, aby mieszkańcy Augustowa byli dumni z miejsca, w którym żyją i z naszych miodów. Produkty wysokiej jakości wytwarzane w Augustowskiej Miodosytni pokazują potencjał naszego miasta i regionu. Od początku działalności nawiązujemy też do dziedzictwa Rzeczypospolitej Obojga Narodów, w tym duchu powstają nasze produkty i dlatego angażujemy się w inicjatywy dotyczące Litwy, Białorusi i Ukrainy.
Tytuły Ambasadora Wschodu przyznane zostały po raz dziewiąty. Konkurs ten jest największym i najstarszym cyklicznym przeglądem dokonań, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny Polski Wschodniej oraz jej pogranicza.
Cieszymy się również, że tytuł  Ambasador Wschodu w kategorii „Społecznie odpowiedzialny”, w tym roku została zbiorowo przyznana dla „wszystkich osób, firm i instytucji zaangażowanych w pomoc Ukrainie”.
Jesteśmy ze Wschodu. Jesteśmy z tego dumni!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pl_PLPolish