Berryland powrócił !

21 czerwiec 20220
Czy pamiętacie jeszcze 24 luty 2022 kiedy zaczęła się wojna w Ukrainie? My tego dnia rozpoczynaliśmy konferencje miodosytniczą i sędziowanie w Mead Madness Cup.
Tego dnia wraz z naszym przyjacielem z Ukrainy Vilaijem, udaliśmy się pod ambasadę Ukrainy w Warszawie wyrazić naszą solidarność. Obiecaliśmy mu wtedy, że jeśli nie będzie mógł wrócić kontynuować swojej działalności pomożemy robić jego miód u nas w Augustowie.
Teraz, nieco ponad 100 dni od zdradzieckiej napaści Rosji i 80 od całkowitego zniszczenia Miodosytni Berryland Cidery możemy zaprezentować Państwu efekt naszej wspólnej pracy:
Berryland Revange – miód sesyjny wykonany w całości na soku brzozowym. Miód ten prawie w całości dostarczony będzie do Danii i Norwegii i dostępny na tamtejszych rynkach, gdzie produkty Berrylandu znajdowały wiernych klientów długo przed wojną. W naszej miodosytni zostaje jedynie 300 butelek które dostępne są w naszym sklepie.
Nie było prosto wykonać ten miód: Zebranie prawie 900 litrów soku brzozowego zajęło nam ponad tydzień, fermentacja przy niskim pH była również dość długa, ale efekt końcowy był dla nas satysfakcjonujący, a co najważniejsze dla Vitalia, który ten miód robił w Ukrainie bardzo nasza wersja posmakowała. W planach mamy kolejną produkcję naszego przyjaciela – Miód rabarbarowy. Sok już czeka wyciśnięty w tłoczni aż zwolnią nam się odpowiednie zbiornik aby go wstawić.
Pozyskiwanie soku brzozowego III 2022. Fot. P. Piłasiewicz 
Inspiracją do etykiety Berryland Revange – koktajl mołotowa wykonany z butelki po miodzie Berryland Birch Ale. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pl_PLPolish