Mazer Cup 2020

3 październik 2020

Mamy to! 3 lata od rozpoczęcia produkcji tworzymy miody doceniane jako najlepsze na Świecie!

Właśnie przyszły do nas wspaniałe nowiny ze Stanów Zjednoczonych – oba miody, które w lutym bieżącego roku wysłaliśmy do Denver w Stanie Kolorado zdobyły medale w największym i najbardziej prestiżowym konkursie Miodów Pitnych na Świecie – Mazer Cup!

Mazer Cup to takie Igrzyska Olimpijskie miodosytników. W tym roku sędziowie oceniali ponad 1100 miodów z całego Świata w tym 427 miodów profesjonalnych, które były podzielone na 23 kategorie. Nasze miody zostały docenione w kategorii „Tradycyjne – Słodkie” (Augustowski Wczesny 🥈) oraz „Varietal – Słodkie” (Augustowski Późny 🥇). Teraz żałujemy, że na konkurs wysłaliśmy tylko 2 nasze miody 😉

Produkcja miodów pitnych to jedna z bardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi przemysłu alkoholowego w Stanach Zjednoczonych. Obecnie znajduje się tam ponad 700 działających miodosytni. Głównie małych lokalnych wytwórców, zrzeszonych w American Meadmakers Association . Polskie miody pitne uważane są za najlepsze na Świecie, doceniane za wierność ponad 1000 letnim tradycjom miodosytniczym, jakimi możemy się pochwalić, za wyjątkowe smaki i za doskonałej jakości surowiec jaki jest podstawą naszych trunków.

Zapraszamy do spróbowania kwintesencji naszych tradycji:

Augustowski Późny 🥇

Augustowski Wczesny 🥈

autor: Piotr Piłasiewicz

pl_PLPolish